kamoon
02 فروردین 1402 - 17:59

برخورد جدی با مدیران بانکی که در استان مرکزی عابربانک غیرفعال دارند

استاندار مرکزی از برخورد جدی با مدیران مجموعه بانکی که عابربانک های غیرفعال دارند خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، فرزاد مخلص الائمه عصر امروز در ستا اجرایی خدمات سفر استان مرکزی با اشاره به وضعیت حضور گردشگران در استان مرکزی اظهار داشت: از پیش از پایان سال 1401 جلسه مختلفی برای میزبانی مطلوب از مسافران نوروزی در استان مرکزی برگزار شد که یکی از اولویت های ما اقامت و ماندگاری مسافران نوروزی در استان بود چراکه این استان معبر ترددی به حساب می آید.

وی افزود: خوشبختانه با اقدامات تبلیغی و اجرایی صورت گرفته اتفاقات خوبی در حوزه سفرهای نوروزی و حضور گردشگر را شاهد بودیم به طوری که شاهد رشدی 10 درصدی از اماکن میراث فرهنگی و تاریخی استان و رشدی 300 درصدی در حوزه حضور مسافران و گردشگران و مردم در استان مرکزی برای بازدید از اماکن گردشگری و دیدنی و موزه ها بوده ایم.

مخلص‌الائمه ادامه داد: در بحث میزبانی و حضور میهمانان و مسافران نوروزی نیز با برنامه ریزی خوبی که صورت گرفت اتفاقات خوبی تاکنون رقم خورده است به طوری که تا به امروز شاهد یک رشد 200 درصدی در حوزه حجم اقامت و ماندگاری مسافران نوروزی به نسبت نوروز 1401 در استان مرکزی بوده ایم.

برخورد جدی با مدیران مجموعه بانکی که عابربانک های غیرفعال دارند

استاندار مرکزی با اشاره به خدمات پولی و بانکی در ایام نوروز در استان مرکزی گفت: گلایه هایی در روزهای اخیر درباره شلوغی عابربانک ها وجود داشت که این مسئله امری طبیعی در روزهای پایانی سال است اما به میزان لازم و کافی پول در عابربانک های استان تامین بوده و براساس دستوراتی که صادر شده امروز مدیران بانک های استان موظف بودند تا نسبت به بررسی و تامین دوباره پول در دستگاه ها اقدام کنند.

وی افزود: فرمانداران در شهرهای مختلف استان وظیفه بازرسی و نظارت بر عابربانک ها را دارند چراکه اعلام کرده ایم که هیچ دستگاهی نباید فاقد پول و ارائه خدمات به مسافران و مردم باشد بنابراین با مدیران مجموعه بانکی که عابربانک های غیرفعال دارند به صورت جدی برخورد می شود.

روند کاهشی در حوادث و تصادفات جاده ای استان مرکزی

استاندار مرکزی با اشاره به فرارسیدن ماه رمضان گفت: فرارسیدن ماه رمضان را تبریک می گویم، مردم و مسافران توجه داشته باشند که باید شئونات و احترام این ماه رعایت شود بنابراین نباید شاهد روزه خواری به صورت علنی و در اجتماع باشیم و به کسانی که روزه دار هستند باید احترام گذاشت هرچند باتوجه به اینکه ایام سفر است و مسافران بسیاری در سفر هستند که روزه دار نیستند، مراکز بین راهی، نوروزگاهی و اقامتی در داخل شهرها و بیرون شهرهای استان برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی آماده شده اند.

وی افزود: سازمان هواشناسی پیش‌بینی ورود یک سامانه بارشی جدید در مناطق مختلف استان مرکزی را پیش بینی کرده و فعالیت این سامانه تا پایان هفته بعد ادامه خواهد داشت که این موضوع سبب لغزندگی معابر می شود که جادارد از مسافران و رانندگان درخواست کنیم در ترددهای خود نهایت دقت و ایمنی را داشته باشند.

مخلص الائمه اضافه کرد: استان مرکزی در کریدور غرب و جنوب کشور قرار دارد که همین امر سبب تردد بالای مسافران نوروزی شده به طوری که استان مرکزی رتبه سوم را در حوزه تردد جاده ای استان در اختیار دارد و البته خوشبختانه با تلاش مجموعه نیروی انتظامی و پلیس راه استان مرکزی شاهد روند کاهشی در حوادث و تصادفات جاده ای استان نسبت به سال قبل هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه خدمات سفر و ایمنی جاده های استان مرکزی بیش از سی دستگاه اجرایی وظیفه دارند که در راستای ارائه خدمات امدادی و انتظامی در محورهای مواصلاتی استان مرکزی بالغ بر 240 گروه و تیم امدادی و خدماتی در حال ارائه خدمات هستند.

انتهای پیام/711/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1104885