kamoon
15 بهمن 1401 - 19:17

نصب ۲۵ ترانسفورماتور برق در شهرستان ورامین

مدیر اداره برق ورامین گفت: بعد از راه اندازی خط ۶۳ کیلو ولت شهرستان، ۴۱ دستگاه خط فشار متوسط را داشتیم، چون ما همیشه برقمان را از برق ری می‌گرفتیم اما با راه اندازی خطوط ۶۳ کیلو ولت ۴ مداره شهرستان که ۱۳ سال ابتر مانده بود که با نصب ترانس سی ام وای، ۲٠ درصد ظرفیت برق رسانی شهرستان را افزایش دادیم.

مسلم مزدرانی مدیر برق منطقه شهرستان ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ورامین، اظهار کرد: امسال در بزرگترین پروژه برقی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران برای اصلاح و بهینه سازی، بیش از ۲٠٠ کیلومتر شبکه سیمی فرسوده در سطح شهرستان با دید متوازن به شهر و روستا انجام شد که این پروژه حدود ۵۱ میلیارد تومان اعتبار به همراه داشت. 

وی از نصب ۲۵ دستگاه ترانسفورماتور برق موتور در نقاط مختلف شهر و روستا خبرداد و گفت: نصب ۲۵ دستگاه ترانسفورماتور برق با اعتبار بالغ بر ۵۱ میلیارد تومان را در نقاط مختلف شهر و روستا داشتیم، همچنین ده دستگاه کلید هوشمند در سطح شبکه فشار متوسط به مجموعه کلید‌ها اضافه کردیم که این کلید‌ها قابلیت فرمان پذیری از راه دور دارد که با استفاده از کلید های اتوماسیون اعزام مامور در طول شبکه را حذف کند. 

مدیر اداره برق ورامین در ادامه از افزایش ۲٠ درصدی ظرفیت برق رسانی این شهرستان خبرداد و افزود: بعد از راه اندازی خط ۶۳ کیلو ولت شهرستان، ۴۱ دستگاه خط فشار متوسط را داشتیم، چون ما همیشه برقمان را از برق ری می‌گرفتیم اما با راه اندازی خطوط ۶۳ کیلو ولت ۴ مداره شهرستان که ۱۳ سال ابتر مانده بود که با نصب ترانس سی ام وای، ۲٠ درصد ظرفیت برق رسانی شهرستان را افزایش دادیم.

مزدرانی با اشاره به اضافه شدن ۶ خط خروجی به شهرستان بیان کرد: از سال ۸۷ به اینور هیچ گونه پست جدید در شهرستان نصب نشده بود که بعد از ۱۴ سال این ترانس سی ام وای نصب شد و ماحصل نصب این ترانس اضافه شدن ۶ خط خروجی دیگر به شهرستان بود، از بین ۴۱ خطی که داشتیم به ۴۷ خط ارتقا پیدا خواهیم کرد و ۱۵ درصد ظرفیت خطوط شهرستان هم اضافه می‌شود که این افزایش ظرفیت خطوط باعث کاهش بار خطوط موجود می‌شود و از طرفی با اضافه شدن نقاط‌های ارتباطی به هم دیگر قابلیت اطمینان شبکه را در زمان بروز اتصالی بالا می‌برد.

وی با تاکید بر اضافه شدن عوارض ۱٠ درصدی بر روی عوارض مشترکین روستایی برای اصلاح بهینه سازی شبکه‌های روستایی مشترکین ادامه داد: در سال گذشته و هم امسال توانستیم ۱٠ درصد به‌عنوان عوارض روی قبوض تمام مشترکین خانگی و تجاری شهری اضافه کنیم تا پرداخت شود و این کار برای این است که بتوانیم شبکه‌های برق مشترکین روستایی را اصلاح بهینه کنیم.

مدیر اداره برق ورامین افزود: در سطح شهرستان های استان تهران ۳ سال بیشترین جذب اعتبار از محل همین عوارض مشترکین خانگی و تجاری شهری به خودمان تخصیص دادیم.

مزدرانی از روستاهایی که اصلاح بهینه سازی صددرصدی شبکه انجام گرفته است نام برد و گفت: روستای سلمان آباد، روستای حسن آباد کوه گچ، روستای حصار اولیا، قلعه بلند، حصار حسن بیک، نجف آباد، حصار قاضی، حسین آباد دفتری، خالد آباد، ده روز، روستای بزرگ آب باریک، علی آباد باغخواص، علی آباد محیط، کبیراباد، یوسف آباد، ظرف ده ماه گذشته اصلاح بهینه سازی صددرصدی شبکه انجام گرفته است، روستای علی‌آباد محیط علاوه بر اصلاح شبکه بیشت اصلاح شبکه ضعیف، اصلاح شبکه فشار دهی و نصب ترانس جدید سمت و سوی کار به این سمت بود که حداقل ۱۵ سال آینده هیچ کار برقی در این روستا دیگر نیاز نخواهد بود.

وی با اشاره به تمام شدن بازآرایی بسیاری از روستاها تا انتهای سال جاری اظهار کرد: ۱۷ روستا را در این ده ماه بازآرایی کامل داشتیم و روستاهای جعفرآبادجنگل، احمدآباد، باغخواص، جعفر آباداخوان، خورین، خاوه، تقی‌آباد شهرستان، رستم‌آباد و قلعه‌خواجه تا انتهای سال تمام خواهند شد.

مدیر اداره برق ورامین ادامه داد: این هفته ۱۶ پروژه در محدوده شهرک مدرس و خیرآباد استارت زدیم که بخش اعظم آن محدوده هم حل خواهد شد، سمت سکینه بانو کارای آن انجام شده و به اتمام رسیده است، سعی کردیم با نگاه متوازن به شهر و روستا این ذهنیتی که فقط به بخش مرکزی شهر توجه می‌شود را از بین ببریم و اقصان نقاط شهرستان را تا حدودی اصلاح و بهینه سازی انجام دهیم.

مزدرانی با اشاره به حوزه پدافند غیرعامل و دلایل اصلی خارج شدن شبکه برق شهرک صنعتی سالاریه وچرم شهر از چرخه خاموش، ابراز کرد: ۴۲ مگابایت مجوز تولید پراکنده در سطح شهرستان صادر شده است و یکی از دلایل اصلی که در برنامه های مدیریت مصرف شبکه که در تابستان اعمال می‌شد شهرک صنعتی چرم شهر و سالاریه از چرخه خاموش حذف می‌شدند که توانستیم ۴۲ مگابایت را وارد مدار کنیم و خودمان تولید برق شهرستان را تامین کنیم تا از لیست خاموشی‌ها خارج شود‌‌.

وی با اشاره به حوزه دولت الکترونیک و راه اندازی اپلیکیشن برق من گفت: با راه اندازی اپلیکیشن برق من بعد از اینکه سال ۹۹ اوج کرونا را داشتیم، وزارت نیرو در راستای جلوگیری از انتشار ویروس و قطع زنجیره انسانی اپلیکیشن برق من را راه اندازی کرد و کلیه خدمات ۲۷ گانه که در حوزه خدمات مشترکین اعم از خرید انشعاب، تفکیک، ادغام آن و تقاضای تست بازرسی آن، در این اپلیکیشن رونمایی شد که به راحتی قابل استفاده است، همچنین از طریق این اپلیکیشن شهروندان می‌توانند اعلام خاموشی ها و اشکالات برق در شبکه را گزارش کنند.

مدیر اداره برق ورامین افزود: در حوزه وصول مطالبات که همیشه یکی از چالش های اصلی خبرنگاران در مصاحبه ها بود که در ده ماه اول سال جاری ۱۶۰ میلیارد تومان انرژی را در تعرفه های متفاوت فروخته ایم، امسال با ۱۰۸ درصد بالاتر در وزارت نیرو رتبه یک را در سطح شهرستان های استان تهران داریم.

پایان پیام/۶۷۰۳۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018853