kamoon
14 اسفند 1401 - 22:29

مهندسی فرهنگی کرمانشاه باید با تحولات اجتماعی همخوانی داشته باشد

کرمانشاه- سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و سیاسی استانداری کرمانشاه گفت: مهندسی فرهنگی کرمانشاه باید با تحولات اجتماعی همخوانی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی شعبانی بعد از ظهر یکشنبه در کارگاه آموزشی سند و نقشه مهندسی فرهنگی استان که با حضور محمدرضا باقری رئیس گروه برش‌های استانی نقشه مهندسی فرهنگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور در سالن جلسات شهید قلیوند استانداری تشکیل شد، اظهار کرد: مهندسی فرهنگی از سال ۸۳ کلید خورده و از عبارات و ایده‌های مقام معظم رهبری بوده که امروز بر اساس آن قرار است سندی برای استان تدوین شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ مجموعه‌ای از نظامات است که تغییراتی را در خود دارد، افزود: اگر قرار است سندی تنظیم شود همگام با تغییرات فرهنگی باید باشد همچنان که دغدغه ما در تدوین اسناد آینده پژوهی و فرضیات ما برای چند سال آینده به سرعت بالای تغییرات در حوزه‌های مختلف باز می‌گردد.

شعبانی با بیان اینکه در حوزه‌های آینده پژوهی بدترین زمان همزمان بودن تحقیقات با اتفاقات و تحولات است، تصریح کرد: مثلاً در حوزه‌های اعتقادی و باورها دچار تغییراتی شده‌ایم که اگر به سال‌های گذشته باز می‌گشتیم تصمیمات دیگری اتخاذ می‌کردیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های اجتماعی و جغرافیایی استان کرمانشاه، گفت: کرمانشاه تنها استانی است که با اقلیم کردستان و عراق مرکزی ارتباط دارد و هم مرز است و ۲ درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده که متأسفانه به دلایل مختلف آسیب‌های زیادی در آن دیده می‌شود.

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و سیاسی استانداری کرمانشاه عدم رشدیافتگی اقتصادی استان را ناشی از آسیب‌های جنگ و سیاست‌های مرکزگرایانه برخی دولت‌ها دانست و بیان کرد: در شاخص‌های بیکاری در رتبه‌های دوم و سوم کشور هستیم که آسیب‌ها و تبعات عدیده ای به همراه دارد.

گفتنی است، در این کارگاه آموزش منطقه‌ای با حضور استان‌های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی دکتر باقری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر آقابابا از اساتید دانشگاهی و جمعی از مدیران حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی استان حضور داشتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1075511